Skip to main content
E-mailadresAfdrukkenExport ICS

185e Ledenvergadering

Evenement

Titel:
185e Ledenvergadering
Wanneer:
di, 17. juni 2025, 16:00 u - 19:00 u

Omschrijving

aanmelden verplicht via onderstaande link;
https://forms.gle/erZQMTof8DRupVK37

agendag;

Agenda voor de 185e ledenvergadering op 17 juni 2025

16.00 – 16.10 uur Opening en mededelingen

Betonvereniging en Stutech versterken samenwerking voor kennisontwikkeling in de betonbouw.
De Betonvereniging en Stutech slaan de handen ineen om kennisdeling en sa-menwerking binnen de betonbouwsector te versterken. Door het uitwisselen van expertise, het afstemmen van activiteiten en het gezamenlijk ontwikkelen van initiatieven, willen beide partijen op vrijwillige en inhoudelijke basis bijdra-gen aan kennisontwikkeling en innovatie in de sector.
De (her)nieuw(d)e samenwerking richt zich op het toegankelijk maken van ken-nis uit studiegroepen en rapporten via publicaties, kleinschalige evenementen en onderwijsactiviteiten. Gezamenlijke initiatieven zoals themabijeenkomsten, afgestemde jaarplanningen en het delen van expertise worden verkend. Leden van beide verenigingen kunnen hier vrijwillig aan bijdragen, bijvoorbeeld via commissies of als spreker. Ook andere studieverenigingen worden uitgenodigd om aan te sluiten bij deze gedeelde ambitie voor een sterker kennisnetwerk in de betonbouw.

16.10 – 16.30 uur Presentatie beton innovaties in trambaan TUDelft

16.30 – 17.15 uur Rondleiding in Microlab en Stevinlab

17.15 – 18.00 uur Diner

18.00 – 18.20 uur Prognose van ASR-gerelateerde schade in gewapende betonconstructies
Patrick Holthuizen – TU Delft
Ondanks de verscheidenheid in constructieve analyses en uitgebreid onderzoek naar de constructieve veiligheid, kan er vaak over de restlevensduur van de door ASR-aangetaste betonconstructie vooralsnog geen ondubbelzinnige uitspraak worden gedaan. Beoordelingen van de constructieve veiligheid betreft vaak een momentopname op basis van boorkernen, waarbij de tijdsafhankelijkheid van het degradatieme-chanismen niet in beschouwing is genomen.
Dit onderzoek onderscheidt zich van eerdere onderzoeken, door nadrukkelijk een gedetailleerde

karakterisering van de huidige conditie van het beton en een prognose van hoe ASR zich kan ontwikkelen. Tot dit doeleinde is materiaalonderzoek uitgevoerd en zijn de ASR-expansie ka-rakteristieken bepaald. Inzichten van dit materiaalonderzoek biedt de mogelijk-heid om te bepalen in welk stadium van de ASR-expansie de betonnen con-structie zich nu bevind. Hierdoor is het mogelijk om een kwantitatieve uitdrukking voor de tijdsduur te geven aan het resterende ASR-expansiegedrag en bijbehorende reductie in mechanische eigenschappen.

18.20 – 18.40 uur Circulair beton – Het terugwinnen van hoogwaardige bindmiddelfracties
Anna Alberda van Ekenstein – TU Delft
De klinker in cement bepaalt grotendeels de milieu-impact van beton. Daarom moet betonrecycling zich richten op het terugwinnen van hoogwaardige cement-fracties om klinker te vervangen. Dit vereist een verschuiving van traditionele recyclingtechnieken naar moderne scheidingstechnologieën, waardoor niet al-leen secundaire toeslagmaterialen kunnen worden teruggewonnen, maar ook bindmiddelfracties. Inzicht in hoe dit proces kan worden geoptimaliseerd is es-sentieel voor het realiseren van een volledig circulaire betonindustrie.

18.40 – 19.00 uur Mos op beton: meer dan een ergernis?
Max Veeger – TU Delft
Traditioneel wordt mos op beton gezien als een onkruid, iets ongewenst. Maar juist de eigenschappen van mossen die ervoor zorgen dat het op beton kan groeien, zorgen er ook voor dat het ingezet zou kunnen worden om onze stede-lijke omgeving te verbeteren. Door mos en beton te combineren tot een nieuw groen bouwsysteem kan de lucht worden gezuiverd, geluids- en wateroverlast beperkt, hittestress vermindert en de biodiversiteit in de stad verhoogd.


Locatie

Locatie:
TU Delft
Straat:
melkweg 5
Postcode:
2628 CD
Plaats:
Delft
Land:
Netherlands